Twój koszyk

0,00 zł

produktów: 0

 PondClear 500 ml oczka_wodne Oasefoto

Biologiczny środek do czyszczenia mętnej wody. AquaActiv PondClear wiąże cząstki organiczne i mineralne osadzające się w zbiorniku Dowiedz się więcej

Ten produkt jest aktualnie niedostępny. Skontaktuj się z nami aby uzyskać szczegółowe informacje.

Opis PondClear 500 ml Oase

OASE 51474

Aqua Activ - program do biologicznej pielegnacji stawu, AquaActiv PondClear 500 ml OASE

Biologiczny środek do czyszczenia mętnej wody. Pojemność opakowania 500ml. AquaActiv PondClear wiąże cząstki organiczne i mineralne osadzające się w zbiorniku w skutek zanieczyszczeń mechanicznych jak spadające liście, kurz, kawałki gleby czy koszonej trawy oraz zanieszczeń typowo związanych z życiem oczka wodnego - obumierające kwiaty roślin wodnych, odchody ryb i in. Dzięki zastosowaniu AquaActiv PondClear, związane zanieczyszczenia łatwo można usunąć np odkurzaczem Pondovac lub podbierakiem.

OASE AquaActiv Pond Clear Natychmiastowa przejrzystość stawu

 

Środek klarujący do stawu AquaActiv PondClear strąca w postaci kłaczków unoszące się mętne cząstki. Następnie można je łatwiej usunąć np. przy pomocy środka odsysającego staw Oase Pondovac. AquaActiv PondClear działa wyjątkowo szybko i poprawia jakość wody w stawie.

 

Dozowanie:

AquaActiv PondClear wymieszać z odpowiednią ilością wody wodociągowej(100 ml wystarcza na 2 000litrów) i rozprowadzić mieszankę pod ciśnieniem na powierzchni stawu. Przed i po użyciu AquaActiv PondClear oczyścić filtr.Koniecznie zebrać powstały osad, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do niedoboru tlenu dla ryb.Jeśli z powodu szczególnych właściwości wody nie dochodzi do tworzenia się osadu, wówczas dawka może zostać zwiększona o 50% - 100%. Jeśli już podczas stosowania poziom tlenu był niewystarczający, może dojść w rzadkich przypadkach do tworzenia się toksycznego gazu pofermentacyjnego.W takim wypadku należy odpowiednio do wielkości stawu wyposażyć filtr w węgiel aktywny lub przeprowadzić wodę ze stawu przez worek z siatki wypełniony węglem aktywnym aż do momentu polepszenia się kondycji ryb. Dodatkowo należy zadbać o napowietrzanie lub zastosować AquaActiv OxyPlus.

Szczególne wskazówki:

AquaActiv PondClear dodaje się do wody, gdy wartość pH wynosi od 6,5 do 9,5 (test wartości pH) i zmierzona twardość ogólna wynosi powyżej 6°dh.

Oznaczenie twardości

ogólnej:

Paski papieru krótko zanurzyć

(1 sek.), lekko strząsnąć

i odczytać po 1 minucie.

4 zielony ■■■■■■■■ < 3°dH

1 czerwony ■■■■■■■■ > 4°dH

2 czerwony ■■■■■■■■ > 7°dH

3 czerwony ■■■■■■■■ > 14°dH

4 czerwony ■■■■■■■■ > 21°dH

wskazówka do skali

zielony = jasno szary

czerwony = ciemno szary

Przy wartościach < 6˚ dH prosimy dodać do wody AquaActiv OptiPond przed i po użyciu AquaActiv

PondClear. W przypadku wartości powyżej14°dH, może okazać się konieczne ponowne stosowanie. Jeśli w stawie występuje azotyn (np. nowo urządzony staw) oraz w przypadku braku testu, zasadniczo należy sprawdzić tolerancję przez ryby. Napełnić duże naczynie wodą ze stawu i dodać 2–3 ryby oraz AquaActiv PondClear (3 krople na litr). Obserwować reakcję. Jeśli staw obsadza się jesiotrami, odradza się użycie AquaActiv PondClear, gdyż ten gatunek ryb w sporadycznych przypadkach może być bardzo wrażliwy na substancję czynną. Nie nadaje się do zwalczania glonów. Przeciwko zielonej wodzie (unoszące się glony) użyć AquaActiv

AlGo Universal lub Urządzenie UVC firmy Oase.

W celu uzyskania możliwie jak najlepszego działania pomiędzy zwalczaniem glonów i stosowaniem.

AquaActiv PondClear powinna

być przerwa 4-5 dni.

Zawartość:

500 ml na 10 000 litrów wody w stawie

5 l na 100 000 lirów wody w stawie

4010052514741

Zapraszamy wszystkich państwa również do odwiedzenia naszego punktu sprzedaży systemów nawadniających w Poznaniu przy ul.Lęborskiej 38A.. Gdzie chętnie doradzimy ,pomożemy i dobierzemy rozwiązania z zakresu nawadniania oczek wodnych, oświetlenia ogrodowego pomp i systemów pompowych. Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku 9:00 - 16:00. Działamy na terenie całego województwa Wielkopolskiego. Kalisz, Konin,Piła,Ostrów Wielkopolski,Gniezno,Leszno,Swarzędz,Śrem,Luboń, Krotoszyn,Września,Turek,Jarocin,Wągrowiec,Kościan,Koło,Środa Wielkopolska, Rawicz,Gostyń,Chodzież, Szamotuły,Złotów,Oborniki,Pleszew,Trzcianka,Nowy Tomyśl,Kępno,Ostrzeszów,Słupca,Grodzisk Wielkopolski,Wolsztyn,Mosina,Wronki, Czarnków,Rogoźno,Międzychód,Murowana Goślina, Puszczykowo,Opalenica, Kostrzyn,Pobiedziska,Kórnik,Sierosław,Sieraków,Stęszew,Śmigiel,Wyrzysk,Czempiń WIELKOPOLSKI, JAROCIN, KALISZ, KOŚCIAN KROTOSZYN, LESZNO, NOWY TOMYŚL, OBORNIKI, PIŁA PLESZEW, POZNAŃ, RAWICZ, SŁUPCA, SZAMOTUŁY, ŚREM, ŚRODA WIELKOPOLSKA, WĄGROWIEC, WRZEŚNIA.

 

Ceny przesyłek

Przesyłka pobranie:
24,00 zł

Formy płatności

odbiór osobisty
płatność przy odbiorze

Podziel się wrażeniami o PondClear 500 ml Oase

Jeśli już posiadasz ten produkt - podziel się swoimi wrażeniami. Czy decyzja o zakupie była słuszna? Napisz o swoich doświadczeniach - zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Dziękujemy!

Podobne produkty

Aquahumin Oase torf do oczka...

Aquahumin Oase POZNAŃ

art.Aquahumin Oase POZNAŃ

Aquahumin OASE torf o zawartości 30-40% kwasu humusowego do...

Aquahumin OASE torf o zawartości 30-40% kwasu humusowego do uzdatniania wody w stawie. Zmniejsza twardość wody, obniża wartość pH, hamuje rozwój glonów,

54,75 zł

paski diagnostyczne do oczka

Quick sticks 6 in 1 paski diagnostyczne Oase

art.Quick sticks 6 in 1 paski diagnostyczne Oase

Quick sticks 6 in1 Wyniki 6 podstawowych parametrów wody (...

Quick sticks 6 in1 Wyniki 6 podstawowych parametrów wody ( wartość pH, całkowita twardość wody, twardość węglanowa, azotyny, azotany i chlorki)

57,18 zł 54,33 zł

AlGo BIOProtect 500 ml

AquaActiv AlGo BIO Protect 500 ml oczka_wodne Oase POZNAŃ

art.AquaActiv AlGo BIO Protect 500 ml oczka_wodne Oase POZNAŃ

Aqua Activ - program do biologicznej pielegnacji stawu,...

Aqua Activ - program do biologicznej pielegnacji stawu, AquaActiv AlGo Protect 500 ml OASE

Środek hamując proces powstawania glonów nitkowatych. Mocne działanie ! Biologiczny środek powstrzymujący powstawanie glonów nitkowatych w oczku wodnym.

^.^

86,10 zł

Biokick CWS (200 ml) starter...

Bio kick CWS (200 ml) oczka_wodne Oase POZNAŃ

art.Bio kick CWS (200 ml) oczka_wodne Oase POZNAŃ

Aqua Activ - program do biologicznej pielegnacji stawu,...

Aqua Activ - program do biologicznej pielegnacji stawu, Biokick CWS (200 ml) OASE
Biologiczny starter bakteryjny do systemów filtracyjnych OASE

54,75 zł

Biokick CWS 2l- starter bakteryjny

art.50939 Biokick CWS 2l Oase

art.art.50939 Biokick CWS 2l Oase

Biokick CWS 2l OASE -starter bakteryjny do systemów...

Biokick CWS 2l OASE -starter bakteryjny do systemów filtracyjnych. Bakterie tlenowe pomagające w oczyszczaniu wody w oczku wodnym.

273,00 zł

PondClear 500 ml Oase

 PondClear 500 ml oczka_wodne Oase

art. PondClear 500 ml oczka_wodne Oase

Biologiczny środek do czyszczenia mętnej wody. AquaActiv...

Biologiczny środek do czyszczenia mętnej wody. AquaActiv PondClear wiąże cząstki organiczne i mineralne osadzające się w zbiorniku

44,26 zł

Phosless do Biotec 18/36...

Phosless do Biotec 18/36 oczka_wodne Oase

art.Phosless do Biotec 18/36 oczka_wodne Oase

Części eksploatacyjne do systemów filtracji Phosless do...

Części eksploatacyjne do systemów filtracji Phosless do Biotec 18/36 OASE
Wkłady filtracyjne do Biotec 18/36 i Proficlear Moduł M4 zawierające nowy i niepowtarzalny materiał filtracyjny do wiązania fosforanów. Jeden wkład Phosless jest w stanie związać fosforan z 5 kg pokarmu dla ryb.

141,94 zł