Kolano PE 20 -1/2 GW IRRITEC

Serwis wykorzystuje pliki cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookis

  Kolano PE 20 -1/2 GW IRRITEC
  • Kolano PE 20 -1/2 GW IRRITEC

  Kolano 20 -1/2 GW IRRITEC

  Review (0)
  6,15 zł
  Brutto

  Kolano PE 20 - 1/2" gwint wewnętrzny skręcane wykonane  z PP marki IRRITEC do rury z PE

  Ilość :
  • /modules/blockreassurance/views/img//reassurance/pack1/local-shipping.svg>
                               <span class=Formy dostawy:
  • /modules/blockreassurance/views/img//reassurance/pack1/loop.svg>
                               <span class=Zasady zwrotu

  Kolano PE 20 - 1/2" gwint wewnętrzny skręcane wykonane  z PP marki IRRITEC do rury z PE

  Kolano skręcane do rur lub też inaczej mówiąc kolana zaciskowe do rur PE są bardzo ważnym elementem systemu nawadniającego szczególnie wtedy kiedy nie osiągnęliśmy jeszcze zamierzonego kształtu rabat, a ogród jest jeszcze w budowie lub robimy nawadnianie etapami i będziemy dokładać sekcje w przyszłości. Wtedy kolana będziemy kilka razy rozkręcać i skręcać dlatego ważne jest aby wybrać kolana takiego producenta które łatwo się demontują nawet po roku leżenia pod ziemia. Nie jest to żaden problem jeżeli stosuje się odpowiednie zarysy gwintu w nakrętkach i odpowiednie luzy.

  Na rynku jest wiele kolan o podobnych kształtach, kolorach, teoretycznie nie różniących się między sobą. Ale znowu jest to tylko pozorne.

  Najprościej mówiąc kolano składa się najczęściej z 5 elementów:

  - Nakrętki i to jest bardzo ważny element ponieważ zapewnia odpowiedni docisk elementów doszczelniających. Jej kształt powinien być ergonomiczne dopasowany do dłoni nie powinien mieć odstających ani ostrych elementów które wbijają się w ręce podczas skręcania.

  - Pierścienia zaciskowego białej wkładki z „zębami” która dociąga rurę poza oring i trzyma ją we właściwym położeniu po skręceniu. Są kolana skręcane które potrafią przeciąć rurę podczas dokręcania ponieważ nie posiadają ogranicznika.

  - Wkładki dociskowej lub tulejki w niektórych kolanach skręcanych, pierścień zaciskowy łączy z wkładką dociskową w jeden element. Wkładka zapewnia nam właściwe położenie oringu podczas montażu i daje pewność że oring nie zawinie się podczas wciskania rury.

  - Oring to tak naprawdę klucz do sukcesu całego kolana, można powiedzieć, że po origu poznać dobre kolano. Jakość wykonania oringu ma wielki wpływ na sposób i siłę użytą do montażu kolana. Zdarzają się oringi które są fatalnie wykonane ponieważ nie maja usuniętych wypływek przy montażu takie wypływki powodują zawijanie się oringu i wymagają stosowania dużej siły podczas montażu albo zabawy w rozkręcanie i składanie po elemencie co w przypadku dużych systemów nawadniających jest uciążliwe i czasochłonne.

  - Korpus kolana czyli element który jest odpowiedzialny za funkcje kolana. Poza tym, że korpus kolana skręcanego determinuje jego zastosowanie i integruje jej wszystkie elementy, odpowiedzialny jest również za wytrzymałość całego kolana która definiuje się w jednostkach ciśnienia pracy np. PN 10 czyli ciśnienie pracy do 10 bar.

  Piękne Ogrody IRRITEC
  IR-KOL-20-1/2 GW

  Szczegółowe odniesienia

  No customer reviews for the moment.

  Write your review
  Kolano 20 -1/2 GW IRRITEC

  6 innych produktów w tej samej kategorii: