Irritec Kolano pop up 25-1/2-25

Serwis wykorzystuje pliki cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookis

  Kolano pop up 25- 1/2-25 przekrój
  • Kolano pop up 25- 1/2-25 przekrój
  • Kolano pop up 25- 1/2-25 przekrój

  Kolano 25- 1/2-25 IRRITEC

  Review (0)
  9,84 zł
  Brutto

  Kolano pop up 25-1/2-25 skręcane wykonane z PP marki IRRITEC do rury z PE. Kolanko wykorzystwane jest do tworzenia odejść pod zraszacz jak i  montowania zraszaczy bezpośrednio na rurze głównej.

  Ilość :
  • /modules/blockreassurance/views/img//reassurance/pack1/local-shipping.svg>
                               <span class=Formy dostawy:
  • /modules/blockreassurance/views/img//reassurance/pack1/loop.svg>
                               <span class=Zasady zwrotu

  Kolano pop up 25-1/2-25 skręcane wykonane z PP marki IRRITEC do rury z PE, bardzo często nazywane również trójnikiem 25-1/2-25

  Kolano skręcane do rur PE lub też inaczej mówiąc kolano 25 zaciskowe do rur PE jest bardzo ważnym elementem systemu nawadniającego szczególnie wtedy kiedy nie osiągnęliśmy jeszcze zamierzonego kształtu rabat a ogród jest jeszcze w budowie lub robimy nawadnianie etapami i będziemy dokładać sekcje w przyszłości. Wtedy złączki będziemy kilka razy rozkręcać i skręcać. Ważne jest wtedy aby wybrać złączki takiego producenta które łatwo się demontują nawet po roku leżenia pod ziemia. Nie jest to żaden problem jeżeli stosuje się odpowiednie zarysy gwintu w nakrętkach i odpowiednie luzy.

  Na rynku jest wiele złączek o podobnych kształtach kolorach teoretycznie nie różniących się między sobą. Ale znowu jest to tylko pozorne.

  Najprościej mówiąc kolano składa się najczęściej z 5 elementów:

  - Nakrętki

  To bardzo ważny element, ponieważ zapewnia odpowiedni docisk elementów doszczelniających. Jej kształt powinien być ergonomiczne dopasowany do dłoni,nie powinien mieć odstających ani ostrych elementów które wbijają się w ręce podczas skręcania.

  - Pierścienia zaciskowego, białej wkładki z „zębami” która dociąga rurę poza oring i trzyma ją we właściwym położeniu po skręceniu. Są złączki skręcane które potrafią przeciąć rurę podczas dokręcania ponieważ nie posiadają ogranicznika.

  - Wkładki dociskowej lub tulejki w niektórych złączkach skręcanych, pierścień zaciskowy łączy z wkładką dociskową w jeden element. Wkładka zapewnia nam właściwe położenie oringu podczas montażu i daje pewność że oring nie zawinie się podczas wciskania rury.

  - Oring to tak naprawdę klucz do sukcesu w całej złączce można powiedzieć że po origu poznać dobrą złączkę. Jakość wykonania oringu ma wielki wpływ na sposób i siłę użytą do montażu złączki. Zdarzają się oringi które są fatalnie wykonane ponieważ nie maja usuniętych wypływek przy montażu takie wypływki powodują zawijanie się oringu i wymagają stosowania dużej siły podczas montażu albo zabawy w rozkręcanie i składanie po elemencie co w przypadku dużych systemów nawadniających jest uciążliwe i czasochłonne.

  - Korpus złączki skręcanej determinuje jej zastosowanie i integruje jej wszystkie elementy, odpowiedzialny jest również za wytrzymałość całej złączki która definiuje się w jednostkach ciśnienia pracy np. PN 10 czyli ciśnienie pracy do 10 bar.

  Piękne Ogrody IRRITEC
  IR-popup-25

  Szczegółowe odniesienia

  No customer reviews for the moment.

  Write your review
  Kolano 25- 1/2-25 IRRITEC

  6 innych produktów w tej samej kategorii: