
Zraszacz polowy Idromeccanica Rossi to metalowy zraszacz polowy sektorowy o zoptymalizowanych parametrach nawadniania: opad o dużej równomierności i właściwym natężeniu opadu wody używanej do podlewania upraw na polu. Bardzo prosty i trwały mechanizm regulacji sektora nawadniania idealny do pracy na krawędzi pól i upraw w kącie 180 stopni lub narożników gdzie wymagany jest inny kąt np. 90 stopni ale wiadomo nie wszystkie pola uprawne to prostokąty regulacja konta jest prosta i trwała.
Rozbicie strugi strumienia opuszczającego zraszacz zapewnia właściwe podlewanie upraw i właściwe nawodnienie gleby w miejscu osadzenia zraszacza a także na granicy maksymalnego zasięgu zraszacza polowego.
Pamiętajmy, że jest to promień osiągalny przy zapotrzebowaniu na wodę 27,18m3/h i ciśnieniu 6 bar pod zraszaczem. zraszacz nie pozostawia niedolanych miejsc. Efekt równomierności uzyskano przez zastosowanie mniejszej dodatkowej dyszy która służy również jako napęd mechanizmu młoteczkowego. Dzięki takiej konfiguracji struga główna bez zbędnych przeszkód może realizować swoje zadanie czyli skuteczne podlewanie i nawadnianie upraw polowych. Mniejsza dysza napędowa zraszacza rossi powoduje wywieranie na ramie zraszacza mniejszej siły ze wg na mniejsze masowe natężenie przepływu niż było by przy napędzie zraszacza za pomocą dyszy głównej. Dlatego zraszacz R25 charakteryzuje się dużą żywotnością trwałością i niezawodnością oraz mniejszym ciężarem samego zraszacza.
Odpowiednia kropla zapewnia właściwe podlewanie upraw i utrzymuje glebę w stanie nawodnionym gwarantującym maksymalną przesiąkliwość dzięki czemu niewielka ilość wody jest tracona w procesie ewaporacji.
Zraszacz posiada gwint wewnętrzny 1 1/2”. Zraszacz sektorowy młoteczkowy wykonany jest z dwóch części jedna stanowi aluminiowy korpus w którym osadzone są dysze zraszacza, napędowa dysza krótkiego zasięgu i przednia dysza główna zraszacza dalekiego zasięgu. Druga cześć mosiężna w której wykonany jest gwint i na ,którym osadzony jest zraszacz oraz ramie i sprężyna powrotna zraszacza. Sprężyna jest chroniona za pomocą tworzywowej nakładki szczelnie przylegającej do sprężyny i ramienia ma to na celu zabezpieczenie sprężyny zraszacza przed zabrudzeniem jej pyłem ,piaskiem i ziemia. Które poniesione z pola podmuchami wiatru w kontakcie z wilgotna powierzchnia sprężyny zraszacza po podlewaniu mogą tworzyć twardą i zwarta skorupę która zablokuje sprężynę i uniemożliwi prawidłowa prace zraszacza polowego. Zraszacz sektorowy Rossi posiada regulowany rozbijacz strumienia zarówno da dyszy głównej jak i dla dyszy napędowej krótkiego zasięgu dzięki któremu możemy uzyskiwać dowolną wielkość kropli zraszacza. Zraszacze Rossi produkowane są na terenie Unii europejskiej z zachowaniem najwyższych standardów produkcji w odróżnieniu od swoich dalekowschodnich konkurentów firma Rossi posiada cały pakiet części zamiennych do zraszaczy. Od dyszy przez sprężyny ramiona mechanizm sektorowy i wszystkie inne elementy składowe zraszacza.
Jak dobrze dobrać zraszacz i dyszę. Przy doborze zraszacza pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to dobrze odczytać parametry pompy, do tego potrzebny jest nam wykres wydajności pompy. Dopiero po odczytaniu z wykresu wydajności pompy w miejscu pracy możemy dobrać zraszacz. Pamiętajmy zraszacz R25 Rossi wymaga zarówno dużego ciśnienia jak i dużej wydajności.
No customer reviews for the moment.